Nauczanie podstaw przedsiębiorczości w szkołach ponadpodstawowych ma na celu przygotowanie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w gospodarce rynkowej. Seria “Krok w przedsiębiorczość z księgarni internetowej” z oferty wydawnictwa Nowa Era w przyjazny sposób przedstawia uczniom najważniejsze zagadnienia z zakresu ekonomii, finansów i rynku pracy, a także kształci praktyczne umiejętności nieodzowne w dorosłym życiu. Młodzież ma do dyspozycji podręcznik oraz dopasowany do niego zeszyt ćwiczeń.

Podręcznik “Krok w przedsiębiorczość”

Autorami podręcznika są Zbigniew Makieła i Tomasz Rachwał. Książka jest czytelna i przystępna w odbiorze. Wiedzę usystematyzowano w ramach rozdziałów (lekcji) i podrozdziałów, a także wyróżniono charakterystyczne sekcje. Dział “W praktyce” pomaga krok po kroku rozwijać kluczowe umiejętności potrzebne w codziennym funkcjonowaniu. Samouczki “Policz to!” pozwalają nauczyć się wykonywania najważniejszych obliczeń ekonomicznych. Element “Wokół nas” ułatwia zrozumienie poruszanych zagadnień dzięki ciekawym przykładom i informacjom o otaczającej nas rzeczywistości gospodarczej. Sekcja “O tym się mówi” zawiera fragmenty tekstów źródłowych, które umożliwiają poznanie różnych punktów widzenia i opinii dotyczących kluczowych tematów z zakresu ekonomii.

Na końcu każdego rozdziału znajduje się przejrzyste podsumowanie oraz sekcja “Sprawdź, czy potrafisz!” z zadaniami weryfikującymi poziom zdobytej wiedzy. Książka zawiera wiele ciekawostek oraz atrakcyjnych ilustracji, wykresów i zestawień danych. Uczniowie znajdą w niej również słowniczek najważniejszych pojęć.

Zeszyt ćwiczeń “Krok w przedsiębiorczość”

Zeszyt ćwiczeń autorstwa Anety Depczyńskiej, Joanny Kozub i Tomasza Rachwała pomaga rozwijać praktyczne umiejętności z zakresu podstaw przedsiębiorczości. Proponowane młodzieży zadania odwołują się do sytuacji z codziennego życia. Dzięki swej unikatowej formie publikacja ułatwia uczniom:

– utrwalenie najważniejszych zagadnień;

– wykształcenie umiejętności szukania informacji z wykorzystaniem różnorodnych źródeł;

– przećwiczenie prawidłowego wypełniania formularzy oraz wykonywania kalkulacji niezbędnych przy prowadzeniu działalności gospodarczej.